Archief
Jaargang:

Afscheidskring nabestaanden: Een foto in het zonnetje (3 nov.)

Gepubliceerd november 2009, jaargang 13, nr. 120

Agenda

Mensen die het verlies van een dierbare te verwerken hebben, kunnen daarin een stapje verder komen door met lotgenoten te praten. In de Bethelkapel begint in november een ‘afscheidskring’.
De eerste keer is er een kennismaking met de nabestaanden, en ook met de overledene; gevraagd wordt om een foto van hem of haar mee te nemen. Daarna gaat het over de relatie die er was, over rouw en geloof en over het ‘vervulde en het onvervulde’.
Begeleider ds. Axel Wicke: ‘Dat is het moeilijkste onderwerp. Misschien zijn er opengebleven vragen, of voelt de achtergeblevene zich ergens schuldig over. Het is goed om dat te bespreken, evenals de vraag wat er niet zo leuk was aan de overledene. Waarom was het soms moeilijk om van hem of haar te houden? Als deze dingen tijdens het rouwproces niet aan bod komen, kunnen ze nog jaren later bij de nabestaande naar boven komen in bijvoorbeeld nare dromen.’
Iedere bijeenkomst wordt afgesloten met een ritueel dat bij de nabestaanden past en door hen gekozen of ontworpen wordt. De deelnemer kan bijvoorbeeld een kaars aansteken, of de foto van de overledene in het zonnetje zetten. Ook is het mogelijk om samen in stilte te rouwen of juist hardop te klagen.

Eén keer per maand, eerste keer dinsdag 3 november, 15-17 uur, Bethelkapel. Opgave nodig: (070) 331 64 32, axel.wicke@bethelkapel.nl.

| |