Archief
Jaargang:

Avond met Pim van Lommel over 'eindeloos bewustzijn' (25 mei)

Gepubliceerd mei 2011, jaargang 14, nr. 136

Agenda De arts Pim van Lommel heeft een boek over bijna-doodervaringen van zijn patiënten geschreven, 'Eindeloos bewustzijn'. Op woensdag 25 mei komt hij over zijn onderzoek vertellen in Den Haag.

Cardioloog Pim van Lommel deed de afgelopen twintig jaar onderzoek naar bijna-dood ervaringen bij patiënten die een hartstilstand hadden overleefd.
Hij publiceerde er over in het gerenommeerde tijdschrift The Lancet en schreef de bestseller Eindeloos bewustzijn. Daarvan werden inmiddels meer dan 125.000 exemplaren verkocht. Het boek is vertaald in het Engels, Frans, Duits en Pools.

Een ‘bijna-doodervaring’ is volgens Van Lommel een authentieke ervaring, die niet is te herleiden tot fantasie, psychose of zuurstoftekort. Het verandert mensen blijvend.
Volgens Van Lommel is de heersende, materialistische visie van artsen, filosofen en psychologen op de relatie tussen hersenen en bewustzijn te beperkt om het verschijnsel te kunnen duiden. Er zijn goede redenen om aan te nemen dat ons bewustzijn niet altijd samenvalt met het functioneren van onze hersenen: het kan ook los van ons lichaam ervaren worden.

Zijn voordracht in Den Haag wordt gevolgd door een persoonlijk getint verhaal van een 'ervaringsdeskundige', Marga van Lennep-Kernkamp uit Wassenaar. Zij is verbonden aan de stichting Merkawah, waar mensen met vragen over bijna-doodervaringen terecht kunnen.

Woensdag 25 mei, 20 uur. Toegang 10 euro.
Maranathakerk, 2e Sweelinckstraat 156.
www.maranathakerkdenhaag.nl

Op maandag 30 mei en 6 juni (20-21.30 uur) kunnen belangstellenden in kleinere kring doorpraten over de theorieën van Pim van Lommel, en over de gevolgen daarvan voor hun persoonlijk leven.
Deze gesprekken worden geleid door ds. IJjo Akkerman, predikant Maranathakerk, en Marga van Lennep-Kernkamp.

| |