Culturele projecten Chr. Triumfatorkerk op lager pitje
Gepubliceerd oktober 2010, jaargang 14, nr. 129
nieuws De culturele projecten in de Christus Triumfatorkerk (Bezuidenhout) worden voorlopig op een laag pitje gezet. Voor de kunstexposities - waarbij beroepskunstenaars opdracht kregen nieuw werk te maken - en voor de literaire middagen was vorig jaar een betaalde medewerker aangetrokken. Omdat enkele culturele fondsen weigerden zijn salaris te subsidiëren, vertrekt hij weer.
De huidige expositie, van Marcelle van Bemmel, is nog tot eind november te zien. ‘Dat is voorlopig onze laatste tentoonstelling’, aldus predikant Ruud Stiemer. Hoe het verder gaat met de exposities, weet hij nog niet. De kerk heeft de afgelopen jaren, vooral dankzij de professionele – onbetaalde – inzet van voormalig galeriehoudster Ariane Pikaar, een goede naam opgebouwd als culturele ontmoetingsplaats annex expositieruimte van hoog niveau.
Stiemer: ‘We gaan nu onderzoeken of we onze lijn kunnen voortzetten met goedkopere, meer laagdrempelige kunst, waarbij we ook wijkbewoners inschakelen. Misschien is goede amateurkunst een optie.’
Deze maand is de schrijver en dichter Willem Jan Otten te gast. Hij is een filosofisch schrijver, die zich in zijn werk verwondert over het alledaagse. Sinds hij zich bekeerde tot de rooms-katholieke kerk, is hij een boegbeeld van intellectuelen die zich niet schamen voor hun geloof, maar die zich in publicaties met verve richten tot de ‘verachters van de christelijke religie’, zoals ze hun atheïstische collega-intellectuelen noemen.
Zaterdag 16 oktober, 16 uur, Willem Jan Otten. Christus Triumfatorkerk.






Sociale media
Follow @KerkDenHaag