Rijswijkse kerk in het nieuw
Gepubliceerd april 2010, jaargang 13, nr. 125
Nieuws De Rijswijkse HH. Benedictus en Bernadettekerk heeft het afgelopen jaar een gedaantewisseling ondergaan. Afgelopen zondag is de kerk heropend door de bisschop van Rotterdam, Mgr. A.H. van Luyn sdb.
Bisschop van Luyn heeft het nieuwe altaar van de kerk gewijd. Er is veel veranderd: de voormalige kerkzaal is geheel verbouwd en opnieuw ingedeeld. Naast de kerkzaal met 350 zitplaatsen is er ruimte gecreëerd voor een dagkapel, koffieruimte, opbaarruimte en werkvertrekken. Deze ruimtes bevonden zich tot voor kort in de pastorie. Die is inmiddels gesloopt. De hoofdentree met een nieuwe glazen voorwand ligt met een groot voorplein aan de Churchilllaan, waardoor de kerk een open en welkome uitstraling heeft gekregen.
Stoelenactie
Ook het kerkmeubilair is nieuw. Op het comfort en uitstraling daarvan heeft het bestuur niet willen beknibbelen. Tijdens gesprekken met parochianen bleek dat men gaarne bereid is 150 euro te betalen voor een stoel. Het parochiebestuur heeft deze spontane suggestie graag overgenomen en de stoelenactie ‘Maak je sterk voor ’n plek in de kerk’ onder de parochianen uitgezet.
In de vernieuwbouw is tevens een plaats ingeruimd voor een opbaarruimte. Deze zal worden beheerd door Lupine Uitvaartverzorging.
Met dit nieuwe gebouw wil de parochie op een inspirerende manier aanwezig zijn in de samenleving van vandaag. Door de vele gebruiksmogelijkheden hoopt de parochie ook dat het gebouw in het maatschappelijk functioneren van Rijswijk een plaats zal krijgen.
Een impressie van de vernieuwde kerk en gebruiksruimtes is te vinden op www.bonifatiusparochie.info .






Sociale media
Follow @KerkDenHaag