Archief
Jaargang:

'We hebben cijfers nog niet kunnen bestuderen'

Door Margriet den Heijer
Gepubliceerd mei 2011, jaargang 14, nr. 136

Discussie De voorlopige cijfers over 2010 van de PGG zijn prematuur. En waarom worden de clusters nu anders ingedeeld?

Als wijkkerkrentmeester weet ik dat er gereorganiseerd en bezuinigd moet worden.
De jaarcijfers van 2010 worden kennelijk als basis daarvoor gebruikt, maar de jaarrekening 2010 van het college van kerkrentmeesters, met daarin vermeld de jaarrekeningen van de wijken, moet nog worden goedgekeurd. Dat gebeurt in de gezamenlijke vergadering van het college van kerkrentmeesters met de wijkkerkrentmeesters op donderdag 9 juni 2011.

Ik vind het prematuur om van sommige wijken nu al de voorlopige bedragen - zowel de overschotten als de tekorten - te noemen. Deze bedragen wijken sterk af van de begroting van 2010.

Wij als wijkkerkrentmeesters hebben de jaarrekening van 2010 nog niet ontvangen. Wij hebben dus nog niet kunnen bestuderen waardoor er bij sommige wijken zo’n groot verschil is met de begroting van 2010. Wij willen in de vergadering van 9 juni 2011 hierover vragen kunnen stellen aan de penningmeester van het college van kerkrentmeesters.

De gewone kerkganger en vrijwilliger van onze kerk vraagt zich nu af: gaat onze kerk sluiten? Gaat de voorganger weg? Waarom zal ik mij nog druk maken voor de kerk? In januari loopt men blauwbekkend van de kou langs de deuren voor de actie Kerkbalans. Waarom, zo vraagt men zich af, zal ik dat nog gaan doen?

Andere vraag: waarom worden de clusters nu anders ingedeeld? Bij ons werkt het cluster goed.
Waarom heeft de Protestantse Gemeente enkele jaren geleden zoveel geld uitgegeven aan het onderzoeksrapport ‘Hand en voet’ van Florida de Kok? Is dit weggegooid geld geweest?

Margriet den Heijer, kerkrentmeester Bethelkapel,
Th. Schwenckestraat 30.

| |