China

0
435

‘De essentie van Kerst is Jezus, niet de cadeautjes’, zegt Jony Yuen stellig. Ze nodigt voor de kerstviering in de Chinese OneLove Church (Dunne Bierkade) zoveel mogelijk vrienden en kennissen uit.
‘Met ons grote kerstdiner kunnen we precies uitleggen wat het feest van Jezus’ geboorte en aanwezigheid inhoudt. Hij is ooit geboren om mij nu de liefde, redding en kracht te geven waarmee ik, als zijn ambassadeur, hem mag dienen. Gasten voelen zich absoluut niet ongemakkelijk bij zo’n liefdesverklaring. Met Kerst zijn we sowieso al in een blije stemming. Bovendien schenkt het evangelie nou eenmaal hoop en blijdschap. We hebben aan tafel dus een goede aanbidding. Vaak leidt dat tot spirituele (weder)geboorte. Velen ontdekken in Jezus hun redder: zieken ontvangen Gods genezing, gebroken harten troost en blijdschap. Er komen steeds meer Nederlanders naar onze kerk, vaak partners van Chinese broeders en zusters. Op zaterdagochtend, houden wij aanbidding in het Nederlands, met Chinese vertaling. Op zondagen houden we zondagsdienst in het Mandarijn, maar door koptelefoons klinkt de Nederlandse tekst. Iedereen moet het evangelie kunnen horen, ook na Kerst.’