Met Kerst naar…de kerk?

0
539

De meeste vieringen rond en met Kerst zijn dit jaar uitsluitend online te volgen. Kerk in Den Haag biedt een handig overzicht van alle kerkwebsites, waarop te lezen valt welke activiteiten door de kerk gehouden worden. En of hieraan fysiek dan wel online deelgenomen kan worden.

Bekijk hier het overzicht van alle kerken uit (de regio) Den Haag.

Vertegenwoordigers van verschillende Haagse kerkkoepels delen hun kerstwensen met Den Haag. Michel de Vos ontving de volgende reacties.

Ad van der Helm, voorzitter Haagse Gemeenschap van kerken: ‘Het is spijtig dat we niet de duizenden mensen kunnen begroeten die jaarlijks de vreugde van kerstmis met elkaar willen delen. Maar de vreugde van Kerstmis is groter dan de kerkdienst. Juist nu komt het erop aan om Kerstmis echt te beleven met de kleine kring om ons heen. We kunnen meer aandacht hebben voor de mensen die we op straat ontmoeten, de mensen die we bellen, de mensen die we schrijven. Laten we zelf de boodschappers zijn van licht en vrede. Daar ligt een mooie uitdaging! Ik wens ook de mensen van de kerken, vooral de vele vrijwilligers die zo graag gastvrij zijn deze dagen, dat zij zelf dit licht kunnen vieren.’ 

David Renkema, voorzitter van de Protestantse Kerk in Den Haag: ‘Ik ben aangenaam verrast door de creativiteit van onze kerken om de kerkdiensten digitaal toegankelijk te maken. Wat een veerkracht! Maar ik weet ook dat deze nieuwe media niet voor iedereen toegankelijk is. Dat is pijnlijk.’    

Sanne ten Bokkel Huinink, voorzitter van de Kloosterkerk: ‘Kerstmis wordt echt anders dan anders. Ik raad iedereen aan op de website te kijken van je kerk om te achterhalen hoe het zit met de onlineviering. Kom in elk geval niet op goed geluk naar de kerk op Kerstavond. Toch gaan we vreugdevol op naar Kerstmis, zoals onze predikant Marja Flipse op de zondag van 3e Advent zei, “met het grotere plaatje voor ogen.’