Meer, niet minder in de vastentijd

0
388

Op twee maart start de veertigdagentijd of vastenperiode ter voorbereiding op Pasen. Kerk in Den Haag besteedt extra aandacht aan deze periode. Lezers, fotografen en onze kerken bieden ons een kijkje in de veelzijdige beleving van het vasten in 2022.

De vastentijd staat voor veel mensen in het teken van minder. Minder alcohol, minder tussendoortjes, minder op je telefoon, minder met de auto, minder gejaag. Het gaat dan om onthouding. Maar je kunt je ook de vraag stellen: wat ga ik in deze periode juist meer doen? Wat ga ik doen om meer toe te komen aan de ander, aan aandachtig leven, aan God? Meer wandelen, meer lezen, meer bidden, meer mensen opzoeken, meer rust. Wat is een mooiere manier om dat te vieren dan door de veertigdagentijd in het teken te stellen van ‘meer’?

Foto en tekst: Jan van der Wolf